Czy można dolać do oleju napędowego trochę benzyny i w ten sposób zabezpieczyć się przed wytrącaniem się parafiny?

Benzyna ma bardzo niską temperaturę zapłonu. Dodanie jej do oleju napędowego w nawet niewielkiej ilości powoduje, że ten nie spełnia wymagań, przez co można stracić gwarancję. Taka mieszanka w przypadku nowszego typu silników może wręcz doprowadzić do awarii. Pamiętajmy, że nowoczesne diesle źle znoszą nawet krótkotrwałą jazdę na paliwie o niewłaściwych parametrach.

Dolewanie benzyny do oleju napędowego to dawny sposób ratowania się przed niską jakością paliwa (własności niskotemperaturowe). Dziś w sprzedaży dostępne są paliwa typu arktycznego, np. LOTOS Dynamic Diesel, dzięki którym eksploatacja pojazdu podczas mrozów nie jest problemem.

Więcej artykułów

Czy zamarznięcie paliwa to jedyny problem kierowców? Czy mogą się pojawić w związku z tym jakieś usterki?

Zimą, obok kłopotów z akumulatorem, często zderzamy się mniejszymi, ale równie uciążliwymi usterkami: zamarzniętymi zamkami czy przymarzniętymi drzwiami. Właściwie „usterki” spowodowane niskimi temperaturami uzależnione są od typu samochodu, czasu jego eksploatacji, ogólnego stanu technicznego pojazdu oraz stopnia przygotowania samochodu do okresu zimowego. Zamarznięcie paliwa to zatem nie jedyny problem, z którym borykają się kierowcy zimą, […]

więcej

Zimą zawsze tankuj do pełna!

Bez tankowania nie pojedziesz. Tę zasadę zna każdy, ale czy zadawaliście sobie pytanie, co i jak tankować? To bardzo ważne szczególnie zimą, kiedy mróz dodatkowo wpływa na zachowanie auta.

więcej