Czy opłaca się tankować LOTOS Diesel Dynamic?

Każdy, kto posiada auto zasilane olejem napędowym wie, że zimowe niskie temperatury mogą utrudnić, a w skrajnie trudnych warunkach uniemożliwić rozruch auta. Na szczęście kierowca może wspomóc pracę silnika w tych niesprzyjających okolicznościach zapewniając mu paliwo arktycznej jakości.

Główną przyczyną zimowych kłopotów eksploatacyjnych diesli są wytrącające się kryształy parafin, które mogą doprowadzić do zablokowania filtra paliwa i unieruchomienia silnika. LOTOS Diesel Dynamic to olej klasy arktycznej, który ogranicza uwalnianie się szkodliwych n-parafin nawet przy siarczystych mrozach sięgających -320C. Ponadto LOTOS Diesel Dynamic zawiera szereg dodatków poprawiających własności eksploatacyjne, m.in. dodatek podwyższający liczbę cetanową, czyli wskaźnik szybkości zapłonu paliwa, będącego ważnym wyznacznikiem jego jakości. Bogata w dodatkowe składniki receptura paliwa LOTOS Diesel Dynamic poprawia dynamikę pracy silnika i przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia sadzami dyszy wtryskiwaczy, a także obniża poziom generowanego hałasu.

Efekty stosowania LOTOS Diesel Dynamic zimą można zauważyć już po kilku tankowaniach. Zainwestowane w ten sposób pieniądze przekładają się na lepszą kondycję techniczną sinika i jego bardziej efektywną pracę.

LOTOS Diesel Dynamic opłaca się również środowisku naturalnemu, ponieważ posiada maksymalnie zmniejszoną zawartość siarki na poziomie 0,001%.

Więcej artykułów

Paliwo na piątkę, czyli 5 zalet arktycznego diesla

Zima to jego żywioł LOTOS wprowadził na rynek wyjątkowy olej napędowy, który świetnie sprawdzi się w warunkach zimowych. Arktyczny Dynamic Diesel dostępny od 16 listopada do końca lutego na stacjach LOTOS, pozwoli twojemu silnikowi uporać się z mroźną aurą. To produkt powstały na bazie autentycznego oleju arktycznego IZ40. Taki rodowód to olbrzymia zaleta. Dieslowski silnik […]

więcej

Zimą Lotos Dynamic Diesel czy dodatki do paliwa?

Standardowe oleje napędowe sprzedawane zimą zawierają optymalnie dobrane dodatki poprawiające własności eksploatacyjne – temperaturę zablokowania zimnego filtra. Zastosowanie przez klienta dodatkowych preparatów podobnego typu może nie przynieść żadnych pozytywnych efektów. Dlatego też należy zastanowić się, czy warto tracić pieniądze na zakup dodatków, czy lepiej zainwestować w produkt spełniający wymagania oleju napędowego arktycznego. Warto przy tym […]

więcej