Dodatki do paliw? LOTOS zapewnia doskonałą ochronę!

W produktach marki LOTOS znajdziecie wysokiej jakości dodatki. Wszystkie nasze benzyny i oleje napędowe sprzedawane na stacjach posiadają optymalnie dla nich dobrane pakiety dodatków poprawiających własności eksploatacyjne. Jeżeli sami chcemy dobrać dodatkowe uszlachetniacze, to lepiej solidnie się zastanowić. To często kosztowny zakup, który nie przełoży się na żadne dodatkowe korzyści.

Bardzo ważne jest, żeby pamiętać o zmieniających się porach roku i spadającej temperaturze. W przypadku, gdy samochodem z silnikiem diesla jeździmy rzadko, możemy mieć problem, by podczas chłodnych dni „ruszyć” auto zatankowane paliwem z okresu letniego. Jeżeli w okresach przejściowych temperatura drastycznie spadnie, musimy koniecznie zadbać o silnik. W takich przypadkach można stosować dodatki poprawiające własności niskotemperaturowe.

Jeżeli producent silnika zaleca dodatkowe dozowanie wspomagających substancji, to powinniśmy tak zrobić. Rozsądnie jest również stosować się co do ilości i typu dodatku.

Więcej artykułów

A jak pomóc autu podczas czynności odpalania silnika?

W mroźny poranek eksploatacja auta wymaga większej rozwagi z naszej strony – szczególnie podczas odpalania. Bezmyślne „piłowanie” rozrusznika tylko niepotrzebnie obciąża akumulator, który w niskiej temperaturze i tak ma zmniejszoną pojemność. A oto kilka kroków, dzięki którym odpalimy samochód bez niepotrzebnych strat.  

więcej

Silnik nie odpala?

Zima i mróz zawsze powodują u kierowców pewien niepokój, zwłaszcza kiedy parkują samochód swoje auto na zewnątrz. Odpali czy nie? A jeżeli się nie uda uruchomić silnika, co robić?

więcej