Dodatki do paliw? LOTOS zapewnia doskonałą ochronę!

W produktach marki LOTOS znajdziecie wysokiej jakości dodatki. Wszystkie nasze benzyny i oleje napędowe sprzedawane na stacjach posiadają optymalnie dla nich dobrane pakiety dodatków poprawiających własności eksploatacyjne. Jeżeli sami chcemy dobrać dodatkowe uszlachetniacze, to lepiej solidnie się zastanowić. To często kosztowny zakup, który nie przełoży się na żadne dodatkowe korzyści.

Bardzo ważne jest, żeby pamiętać o zmieniających się porach roku i spadającej temperaturze. W przypadku, gdy samochodem z silnikiem diesla jeździmy rzadko, możemy mieć problem, by podczas chłodnych dni „ruszyć” auto zatankowane paliwem z okresu letniego. Jeżeli w okresach przejściowych temperatura drastycznie spadnie, musimy koniecznie zadbać o silnik. W takich przypadkach można stosować dodatki poprawiające własności niskotemperaturowe.

Jeżeli producent silnika zaleca dodatkowe dozowanie wspomagających substancji, to powinniśmy tak zrobić. Rozsądnie jest również stosować się co do ilości i typu dodatku.

Więcej artykułów

Czy opłaca się tankować LOTOS Diesel Dynamic?

Każdy, kto posiada auto zasilane olejem napędowym wie, że zimowe niskie temperatury mogą utrudnić, a w skrajnie trudnych warunkach uniemożliwić rozruch auta. Na szczęście kierowca może wspomóc pracę silnika w tych niesprzyjających okolicznościach zapewniając mu paliwo arktycznej jakości.

więcej

Dobrze napędzany leksykon trudnych pojęć

Kierowco, zadbaj o przepustowość dysz! To się opłaca! Co kryje się pod tajemniczym pojęciem „przepustowości dysz”? Okazuje się, że to bardzo ważny element poprawiający funkcjonowanie naszego samochodu. Dysze są zapychane przez nagar, który powstaje w ich wnętrzu. Taka sytuacja wpływa bardzo niekorzystnie na pracę silnika. Staje się ona nieregularna, a paliwo jest źle rozpylane. Przede […]

więcej