Paliwa premium – czy warto je stosować?

Zwykle na stacjach paliw mamy do wyboru paliwo klasyczne oraz droższe, klasy premium. W ramach oszczędności najczęściej tankujemy to tańsze. Jednak, mimo różnych opinii, warto jest poznać zalety  paliw premium oraz ich wpływ na silnik i jego pracę.

Benzyna, podobnie jak olej napędowy wyższej klasy, zawierają mniej siarki, co przede wszystkim ma wpływ na środowisko. Ponadto, zastosowanie w tych paliwach dodatkowych środków smarnych wpływa na mniejsze zużycie elementów silnika, co w efekcie skutkuje przedłużeniem jego żywotności. Dzięki użyciu substancji uszlachetniających, spalanie ulepszonych paliw przebiega w czystszy sposób, co także wpływa na kondycję silnika.

W przypadku silników Diesla ważne jest także stosowanie zimą odpowiedniego paliwa, które uchroni układ paliwowy przed zatkaniem przez wytrącające się w niskich temperaturach parafiny. Paliwa wyższej klasy zawierają substancje zwane depresatorami, które przesuwają granicę tolerancji nawet o kilkanaście stopni Celsjusza w dół.

Przykładem oleju napędowego klasy premium jest LOTOS Dynamic Diesel. Można stosować go we wszystkich samochodach. W przypadku nowych aut – przyczynia się do dłuższego utrzymania silnika w optymalnej kondycji. W przypadku aut starszych – poprawia efektywność pracy silnika usuwając nagromadzone nagary i osady.

Zimą, LOTOS Dynamic Diesel wzbogacony jest o dodatki obniżające temperaturę mętnienia do -22 stopni Celsjusza, a temperaturę zablokowania zimnego filtra do -32 stopni. Stosowanie tego oleju napędowego zimą zapewnia skuteczną ochronę wrażliwych silników wysokoprężnych przed skutkami niskich temperatur.

Więcej artykułów

Zimą Lotos Dynamic Diesel czy dodatki do paliwa?

Standardowe oleje napędowe sprzedawane zimą zawierają optymalnie dobrane dodatki poprawiające własności eksploatacyjne – temperaturę zablokowania zimnego filtra. Zastosowanie przez klienta dodatkowych preparatów podobnego typu może nie przynieść żadnych pozytywnych efektów. Dlatego też należy zastanowić się, czy warto tracić pieniądze na zakup dodatków, czy lepiej zainwestować w produkt spełniający wymagania oleju napędowego arktycznego. Warto przy tym […]

więcej