Długie zimowe trasy. Co zrobić, żeby szczęśliwie dojechać do celu?

Planując dłuższą zimową podróż warto wcześniej zadbać o jej bezpieczny przebieg. Po pierwsze, należy ocenić zużycie opon i wycieraczek. Powinniśmy też sprawdzić stan naładowania akumulatora, poziom płynu do spryskiwaczy oraz zastanowić się nad rodzajem paliwa, jakie wlejemy do baku, tak aby ujemna temperatura nie wywołała niepotrzebnej awarii i związanego z tym stresu.

Warto pamiętać, że standardowe oleje napędowe są podatne na zamarzanie już przy temperaturze spadającej poniżej -25 stopni Celsjusza. Dlatego podczas zimowych tras doskonale sprawdza się olej napędowy LOTOS Diesel Dynamic, który zachowuje swoje wysokie parametry nawet przy -32 stopniach Celsjusza, zapewniając w ten sposób doskonałą ochronę silnika przed wytrąceniem się szkodliwych dla jego działania n-parafin. Co ważne, LOTOS Diesel Dynamic zawiera również pakiet dodatków znacznie poprawiających przepustowość dysz oraz kulturę pracy silnika.

Więcej artykułów

Czy zamarznięcie paliwa to jedyny problem kierowców? Czy mogą się pojawić w związku z tym jakieś usterki?

Zimą, obok kłopotów z akumulatorem, często zderzamy się mniejszymi, ale równie uciążliwymi usterkami: zamarzniętymi zamkami czy przymarzniętymi drzwiami. Właściwie „usterki” spowodowane niskimi temperaturami uzależnione są od typu samochodu, czasu jego eksploatacji, ogólnego stanu technicznego pojazdu oraz stopnia przygotowania samochodu do okresu zimowego. Zamarznięcie paliwa to zatem nie jedyny problem, z którym borykają się kierowcy zimą, […]

więcej

Czy można dolać do oleju napędowego trochę benzyny i w ten sposób zabezpieczyć się przed wytrącaniem się parafiny?

Benzyna ma bardzo niską temperaturę zapłonu. Dodanie jej do oleju napędowego w nawet niewielkiej ilości powoduje, że ten nie spełnia wymagań, przez co można stracić gwarancję. Taka mieszanka w przypadku nowszego typu silników może wręcz doprowadzić do awarii. Pamiętajmy, że nowoczesne diesle źle znoszą nawet krótkotrwałą jazdę na paliwie o niewłaściwych parametrach.

więcej