Zimą zawsze tankuj do pełna!

Bez tankowania nie pojedziesz. Tę zasadę zna każdy, ale czy zadawaliście sobie pytanie, co i jak tankować? To bardzo ważne szczególnie zimą, kiedy mróz dodatkowo wpływa na zachowanie auta.

Paliwo napędza pojazd i przepływa przez wiele elementów, odpowiednio je smarując. Na stacjach znajdziemy benzynę oraz olej napędowy. Dieslowskie silniki są bardziej wrażliwe na warunki pogodowe i musimy je szczególnie pielęgnować. Idealnym rozwiązaniem jest tankowanie wysokiej jakości oleju napędowego, takiego jak arktyczny LOTOS Dynamic Diesel.

Pełny bak to bezpieczeństwo

Oprócz komfortu, jaki zapewnia, poprzez poczucie możliwości pokonania długich dystansów bez potrzeby zatrzymywania się, zapełniony zbiornik chroni przed awariami. Jakimi? Częsta jazda na tzw. rezerwie może bardzo niebezpiecznie wpływać na pompę paliwa i cały układ wtryskowy. Mniej paliwa to więcej miejsca na skraplanie się wody w zbiorniku. Skraplająca się woda lubi przyciągać korozję. Powoduje dodatkowe schładzanie i nagrzewanie blachy. Wytwarzająca się w baku rdza prowadzi do gromadzenia się różnych opiłków, drobin i brudów. Kiedy te wszystkie zanieczyszczenia zetkną się z pompą paliwową to nieszczęście gotowe. Urządzenie może się po prostu zatrzeć.

Rezerwa zabójcza dla wtryskiwaczy

Zagrożone są wtryskiwacze i filtr paliwa. One również mogą ucierpieć. Renomowane paliwo LOTOS Dynamic Diesel wydłuża żywotność układu wtryskowego, ale dodatkowe stosowanie się do zasady pełnego baku daje nam solidną perspektywę lepszej kondycji auta. Przełoży się to również na bardziej ekonomiczną jazdę i lepsze osiągi. Możliwe, że dodatkową motywacją będzie również sprawdzenie ile kosztują nowe wtryskiwacze do naszego dieslowego czterokołowego przyjaciela. Stosując odpowiednią profilaktykę, chronimy się przed kosztem ich wymiany.

Z rezerwą podchodźmy zatem do rezerwy w baku. Dbajmy, żeby kupować tylko zimowy olej napędowy, taki jak LOTOS Dynamic Diesel. Został on sprawdzony w ekstremalnych zimowych warunkach przez najwybitniejszych ekspertów z dziedziny paliw.

Więcej artykułów

Długie zimowe trasy. Co zrobić, żeby szczęśliwie dojechać do celu?

Planując dłuższą zimową podróż warto wcześniej zadbać o jej bezpieczny przebieg. Po pierwsze, należy ocenić zużycie opon i wycieraczek. Powinniśmy też sprawdzić stan naładowania akumulatora, poziom płynu do spryskiwaczy oraz zastanowić się nad rodzajem paliwa, jakie wlejemy do baku, tak aby ujemna temperatura nie wywołała niepotrzebnej awarii i związanego z tym stresu. Warto pamiętać, że […]

więcej