Typowe zimowe usterki – jak ich uniknąć?

Każdy doświadczony kierowca wie, że ujemne temperatury obniżają sprawność akumulatora i mogą być przyczyną jego całkowitego rozładowania. Jednak trudności z rozruchem silnika to nie jedyne problemy, jakie mogą pojawić się podczas mroźnych dni.

więcej

Paliwo na piątkę, czyli 5 zalet arktycznego diesla

Zima to jego żywioł LOTOS wprowadził na rynek wyjątkowy olej napędowy, który świetnie sprawdzi się w warunkach zimowych. Arktyczny Dynamic Diesel dostępny od 16 listopada do końca lutego na stacjach LOTOS, pozwoli twojemu silnikowi uporać się z mroźną aurą. To produkt powstały na bazie autentycznego oleju arktycznego IZ40. Taki rodowód to olbrzymia zaleta. Dieslowski silnik […]

więcej

Paliwa premium – czy warto je stosować?

Zwykle na stacjach paliw mamy do wyboru paliwo klasyczne oraz droższe, klasy premium. W ramach oszczędności najczęściej tankujemy to tańsze. Jednak, mimo różnych opinii, warto jest poznać zalety  paliw premium oraz ich wpływ na silnik i jego pracę.

więcej

Dodatki do paliw? LOTOS zapewnia doskonałą ochronę!

W produktach marki LOTOS znajdziecie wysokiej jakości dodatki. Wszystkie nasze benzyny i oleje napędowe sprzedawane na stacjach posiadają optymalnie dla nich dobrane pakiety dodatków poprawiających własności eksploatacyjne. Jeżeli sami chcemy dobrać dodatkowe uszlachetniacze, to lepiej solidnie się zastanowić. To często kosztowny zakup, który nie przełoży się na żadne dodatkowe korzyści.

więcej

Czy opłaca się tankować LOTOS Diesel Dynamic?

Każdy, kto posiada auto zasilane olejem napędowym wie, że zimowe niskie temperatury mogą utrudnić, a w skrajnie trudnych warunkach uniemożliwić rozruch auta. Na szczęście kierowca może wspomóc pracę silnika w tych niesprzyjających okolicznościach zapewniając mu paliwo arktycznej jakości.

więcej

Czy można dolać do oleju napędowego trochę benzyny i w ten sposób zabezpieczyć się przed wytrącaniem się parafiny?

Benzyna ma bardzo niską temperaturę zapłonu. Dodanie jej do oleju napędowego w nawet niewielkiej ilości powoduje, że ten nie spełnia wymagań, przez co można stracić gwarancję. Taka mieszanka w przypadku nowszego typu silników może wręcz doprowadzić do awarii. Pamiętajmy, że nowoczesne diesle źle znoszą nawet krótkotrwałą jazdę na paliwie o niewłaściwych parametrach.

więcej

Jakie straty może przynieść stosowanie niewłaściwego paliwa?

Wszystko uzależnione jest od tego, co rozumiemy pod pojęciem „niewłaściwe paliwo”. Niewielkie odchylenia właściwości paliwa od wymagań mogą być nawet niezauważalne przez kierowców. Ale w przypadku stosowania w okresie ostrej zimy paliwa z nieodpowiednimi parametrami niskotemperaturowymi, narażamy się na wymianę filtrów oraz wymianę paliwa. W drastycznych przypadkach stosowanie niewłaściwego paliwa może zakończyć się remontem silnika […]

więcej