Czy zamarznięcie paliwa to jedyny problem kierowców? Czy mogą się pojawić w związku z tym jakieś usterki?

Zimą, obok kłopotów z akumulatorem, często zderzamy się mniejszymi, ale równie uciążliwymi usterkami: zamarzniętymi zamkami czy przymarzniętymi drzwiami. Właściwie „usterki” spowodowane niskimi temperaturami uzależnione są od typu samochodu, czasu jego eksploatacji, ogólnego stanu technicznego pojazdu oraz stopnia przygotowania samochodu do okresu zimowego. Zamarznięcie paliwa to zatem nie jedyny problem, z którym borykają się kierowcy zimą, […]

więcej

Dlaczego na rynku mamy trzy typy oleju napędowego? Kiedy mają one zastosowanie i na jakiej podstawie?

Paliwa zimowe, szczególnie olej napędowy, znacznie różnią się od paliw sprzedawanych wiosną lub latem. W porównaniu z olejem napędowym letnim lub przejściowym paliwo zimowe ma zmodyfikowany skład w celu obniżenia temperatury mętnienia. Na szczęście o tym, jakie paliwo ma płynąć z dystrybutorów, nie decyduje kierowca, ale kwestię tę regulują odpowiednie normy, które w zależności od […]

więcej

A jak pomóc autu podczas czynności odpalania silnika?

W mroźny poranek eksploatacja auta wymaga większej rozwagi z naszej strony – szczególnie podczas odpalania. Bezmyślne „piłowanie” rozrusznika tylko niepotrzebnie obciąża akumulator, który w niskiej temperaturze i tak ma zmniejszoną pojemność. A oto kilka kroków, dzięki którym odpalimy samochód bez niepotrzebnych strat.  

więcej

Nie odpala? Poznaj sposoby na uniknięcie tego problemu w czasie mrozów

„Nieposłuszny” silnik samochodu to koszmar wielu kierowców. Loteria – zapali, nie zapali zazwyczaj zaczyna się rano, kiedy auto wystawione było na wielogodzinne oddziaływanie mrozu. Jak zatem zaoszczędzić sobie nerwów związanych odpalaniem auta na mrozie? Przede wszystkim należy zadbać o układ paliwowy i akumulator.

więcej

Szyby zimą – jak walczyć z lodem, szronem i zaparowaniem?

Zaparowane i oszronione szyby to problem, z którym kierowcy zmagają się przez cały okres jesienno-zimowy. Walka z parą i lodem często zaczyna się wczesnym rankiem, kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury. Warto zatem poznać kilka sprytnych sposobów, dzięki którym unikniemy codziennych problemów z szybami, a tym samym sprawnie dojedziemy do celu.

więcej